Luni, 09 Ianuarie 2017 12:59

Universitatea POLITEHNICA din București anunță suspendarea cursurilor în zilele de luni și marți, 9 – 10 ianuarie 2017

UPB_ansamblu

Având în vedere condițiile meteorologice nefavorabile și dificultățile ce pot fi întâmpinate în deplasarea către Municipiul București, conducerea Universității POLITEHNICA din București (UPB) a decis suspendarea cursurilor în perioada 9 – 10 ianuarie 2017.

Decizia suspendării cursurilor a fost luată din respect față de studenți, ținând cont de evoluția stării vremii la nivel național și de principiul asigurării accesului egal la educație, în siguranță, a tuturor studenților, care provin din toate regiunile țării.

În baza autonomiei universitare, Comunitatea UPB va lua toate măsurile corespunzătoare pentru recuperarea ulterioară a cursurilor, cu asigurarea condiţiilor proprii desfăşurării acestora.