Miercuri, 09 August 2017 14:17

Premierea echipei din cadrul Facultății de Inginerie Aerospațială

AAEAAQAAAAAAAAzQAAAAJDBhMWRjYTE2LTRiMGUtNGJkYi05NzVhLTBjYmI0MDQ5NTA5YQ

Domnul Mihnea Costoiu, Rectorul Universității Politehnica din București, anunță premierea echipei din cadrul Facultății de Inginerie Aerospațială cu Medalia Richey 2017 a Institutului Regal de Navigație al Marii Britanii. Medaliații sunt Octavian Thor Pleter, decan, Cristian Emil Constantinescu, prodecan, și drd. Barna István Jakab.

Medalia se acordă anual pentru cel mai bun articol științific publicat în anul anterior în Journal of Navigation, Cambridge University Press, în baza votului cercetătorilor și al specialiștilor din domeniu.

Alteța Sa Regală Prințul Philip, Duce de Edinburgh, a acordat distincția în Adunarea Generală a Institutului Regal de Navigație, desfășurată la Londra, în data de 18 iulie 2017, la Societatea Regală de Geografie.