Miercuri, 14 Iunie 2017 07:48

UPB va acorda miercuri, 14 iunie 2017, titlul academic de DOCTOR HONORIS CAUSA Domnului profesor Gianfranco Chicco

GC_photo_T__028Senatul Universității POLITEHNICA din București are deosebita onoare de a vă invita miercuri, 14 iunie 2017, ora 11:00, la Rectoratul UPB-Sala Senatului, să luați parte la festivitatea de decernare a titlului academic de DOCTOR HONORIS CAUSA Domnului Gianfranco Chico - Profesor la Politecnico di Torino.

Titlul va fi acordat în urma propunerii formulate de reprezentanții Facultăţii de Energetică din cadrul Universității Politehnica din Bucureşti.

Ceremonia de decernare a titlului va fi organizată în Sala Senatului Universităţii Politehnica din Bucureşti (Splaiul Independenţei nr.313, sector 6, Corp Rectorat, etaj 2).

LAUDATIO

GALERIE FOTO EVENIMENT