Luni, 16 Octombrie 2017 10:53

UPB va acodra miercuri, 18 octombrie 2017, Titlul Academic de DOCTOR HONORIS CAUSA Domnului professor Dario Zaninelli

Foto_DHC_EnergeticaSenatul Universității POLITEHNICA din București are deosebita onoare de a vă invita miercuri, 18 octombrie 2017, ora 12:30, la Rectoratul UPB-Sala Senatului, să luați parte la festivitatea de decernare a titlului academic de DOCTOR HONORIS CAUSA Domnului Dario Zaninelli - Profesor la Politecnico di Milano, personalitate academică și ștințifică de nivel mondial.

Titlul va fi acordat în urma propunerii formulate de reprezentanții Facultăţii de Energetică din cadrul Universității POLITEHNICA din Bucureşti.

Ceremonia de decernare a titlului va fi organizată în Sala Senatului Universităţii Politehnica din Bucureşti

(Splaiul Independenţei nr.313, sector 6, Corp Rectorat, etaj 2).

LAUDATIO